A fehér
szerencsés választás, ha még nem döntöttünk valamilyen markáns szín mellett, illetve még nem szeretnénk elkötelezni magunkat egy-egy színcsalád mellett. Vagy ha nem akarunk színes festékre költeni. :)
Hová illik?
Bármilyen lakásba, helyiségbe, minden stílushoz, legyen az elegáns, klasszikus, modern, vidéki, vagy vintage, stb.
Hatása
Térnövelő és fényvisszaverő hatással bír, a kicsi, szűkös teret nagyobbnak mutatja, a klasszikus típusú, sötét bútorokkal berendezett lakásokat pedig a világos felületek által kiegyensúlyozza és felfrissíti. A fehérre festett fal kitűnő hátteret ad a bútoroknak és képeknek, kiemeli a színeket és formákat. A fehér – a többi semleges színnel együtt – kortalan és rugalmas, szabadon társítható hozzá bármilyen más szín, a természetes textúrák pedig melegséggel töltik meg az önmagában egyhangú felületeket.
A fehér és a többi szín
A fehér bármilyen színhez kiválóan asszisztál, kiemeli jellegüket, pl. a sárga, narancs és piros dinamizmusát, a kék, zöld, fekete mélységét, stb.
A fehér lakás előnye,
hogy bármikor átalakítható, néhány színes párna, bekeretezett képek, színes kiegészítők, amik a szekrényben lapultak, fehér alap elé kerülve azonnal felfrissítik a teret!
Hátránya
Na igen, ez is van neki. A takarítást nem említem, végülis a falat könnyű megtisztítani, de egy főzésre rendesen befogott konyhában a legelőnytelenebb a fehér padló. Ne, az istenért, ne rakjunk le fehér járólapot, hacsak nem vagyunk mazochista lelkületűek.
Fontos
Ha a fehéret nem társítjuk érdekes, "ebben van valami pláne" dekorációkkal, egy-két különleges bútorral, akkor a fehér csak egy unalmas, homogén lakást eredményez.
A fehér a feng shuiban
A fehér színt azokban a lakásokban alkalmazzuk, ahol kevés a természetes fény, vagy zajos, zsúfolt a környék, és behallatszik a közlekedés zaja.
A fehér akkor is hasznos, ha tetőtérben lévő, ferde falú hálószobát festünk ki. A ferde fal látványát optikailag ellensúlyozza, és hatását kiegyenlíti.
Mivel önmagában meglehetősen hideg, steril látványt nyújt, hatását ellensúlyozzuk meleg színfoltokkal (sárga, piros, rózsaszín), vagy vezessük le (kék, lila, zöld), illetve alakítsunk ki kontrasztot (fekete, barna).
A klasszikus feng shui szerint a fehér annak az összehúzó erőnek a jelképe, amely ősszel nyilvánul meg, és a természet energiáját kintről, a növények leveleitől visszahúzza, majd befelé, a törzsbe irányítja. Ezt a folyamatot a Fém jelleg uralja. A Fém jellegű energia ősszel uralkodik, és a hozzá társított legfőbb szín a fehér. A nyugati asztrológiában a Mérleg jegy és a Vénusz bolygó tartozik hozzá.
A nyugati kultúra úgy tartja, hogy Kínában a fehér a gyász színe. Ez a kijelentés azonban nem helytálló, mivel a gyászhoz előírt öltözék és szín a semleges, jellegtelen, dísztelen, egyszerű, durva szövésű ruha.
Tipp A skandináv lakások jó példával szolgálnak, hogy miként ne legyen unalmas a fehér.
Lakások fehér alappal
Ha tetszik a bejegyzés, kérlek, oszd meg másokkal is. A Feng shui trend blogot Ha szeretnéd látni a friss posztokat, kattints a követésre, fejléc jobb felső sarkában. Legyen szép napod :)