Mit keres egy feng shui blogban a balett? Mozgás nélkül nincs teljes élet. A feng shui a teljességet szeretné a maga módján megmutatni, ahhoz próbál vezetni. Már volt szó itt a mozgás-hiányról, ami általános jelenség. A mozgás jótékonyan változtatja meg a tudatállapotot. Endorfint, örömhormonokat szabadít fel, a világ színeit élénkebbé teszi, a mindennapok ritmusához visszavezet. A mozdulat szavakon túli és egyetemes, ezért mindenki megérti. Amikor minden nyarat végigtáncoltam, vagy mozgásszínészkedtem, minden tanítóról azt láttam, hogy bölcs, mert a folyamatos mozgásban való lét a legmélyebb meditációs tapasztalásokhoz visz.
Minden táncművész és minden mozgásművész, aki bele adja magát a mozdulatba, eljut addig a forrásig, ahová a szentek jutottak. A kínai bölcsek nagyon sokat mozogtak, példaképeik a természetből vett jelenségek, a víz, az állatok voltak.
Manapság nem divat és nem trendi érzelmeket megmutatni, holott soha nem vágyott az ember annyira a szeretetre, mint napjainkban.
Nem szokás mindennap mozogni, mert az valahogy a „hülye trendkövetők” kiváltságának, afféle úri flancnak tűnik, pedig mozogni jó, kell, szükséges, fontos, szép, hasznos. Nagyon szerettem a stúdiós hangulatokat, és idős mozgásművészet tanárom óráit.
Szeretném a mozgás ajándékát adni ezzel a pár képsorral :)
„Mikor az ember születik, gyenge és rugalmas, mikor haldoklik, erős és kemény. Mikor a fa nő, zsenge és rugalmas, s amikor száraz és merev, haldoklik. A keménység és az erő a halál kísérői, a rugalmasság és gyengeség a lét frissességét fejezik ki. Ezért nem győzhet, ami megszilárdult.” (Tarkovszkij: Stalker, a Tao te king alapján)
A bejátszások az Angol balett próbáiról valók, minden előadásuk tökéletes látvány- és design szempontból is. Soirée with English National Ballet és Jennie
Angol Balett: Carmen 2011
Boy's naked
Requiem, Veszedelmes viszonyok, Haláltánc
2 Human
Diótörő
Műhelymunkák, tütü